Cenu veřejnosti získal Filip Dobiás

V přítmí Schlattauerovy kavárny bylo dnes předáno poslední ocenění, spojené s Cenou Rudolfa Schlattauera pro rok 2010. Návštěvníci valašskomeziříčských galerií rozhodli, který z deseti vystavujících autorů je jim nejbližší. Cenu veřejnosti přiřkli mladému výtvarníkovi, absolventovi místní sklářské školy a studentovi sklářského designu na VŠUP v Praze, Filipovi Dobiásovi.

Nejen jeho práce si můžete prohlédnout ještě tuto
sobotu a neděli. Navštivte Galerii Sýpka (zde jsou i díla čerstvě oceněného Dobiáse), galerii Kaple (zde naleznete i díla od Jaroslava Koléška a Petry Brázdilové, která převezme město do svých sbírek ) a galerii MGM (a v kavárně hned vedle galerie gobelínky můžete výstavní putování zakončit a zapít).

Druhý ročník Ceny Rudolfa Schlattauera je u konce. Nechal nás nahlédnout do tvorby výtvarníků regionu, seznámil nás s její různorodostí a nabídl nám i zasvěcený pohled do současného výtvarného umění v nedalekém Slovensku. Nezbývá, než poděkovat všem, kdo se na jeho realizaci podíleli, poděkovat vystavujícím, kteří vtiskli celé akci její charakter a v neposlední řadě poděkovat i návštěvníkům za přízeň. Velký dík patří Agentuře VIA, která celý projekt realizovala a pochopitelně městu
Valašské Meziříčí
za průkopnickou a prozíravou podporu kvalitního výtvarného umění ve městě a jeho širším okolí.

Gratulujeme všem oceněným!

a

Těšíme se na Cenu Rudolfa Schlattauera pro rok 2013!

Podělte se s námi o své náměty, připomínky a postřehy: napiště na

!