Výstava Marcely Podzemné a Viery Sobkové

První akcí spojenou s letošním ročníkem Ceny Rudolfa Schlattauera je výstava držitelek této ceny z roku 2008, Marcely Podzemné a Viery Sobkové. Srdečně Vás proto zveme na vernisáž, která proběhne v Galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí ve středu 5. května 2010 v 18 hodin.

Marcela Podzemná, vítězka Ceny RS 2008, nám představí tématický celek maleb s názvem “Ochočená příroda”.  Krajina autorku zajímá zejména jako vizitka našeho aktuálního životního stylu v paralelním vztahu s minulostí. V kombinaci akrylové malby, šablon a sprejů vznikají jasně definované obrazy s patrným ironickým podtextem a humorem, který autorce dává nadhled a odstup od témat mnohdy neveselých.

Čestnou cenu přiřkla porota v roce 2008 sochařce a konceptuální výtvarnici Vieře Sobkové, která vystaví své osobní prožitky a myšlenky, zhmotněné prostřednictvím materiálů jako je sádra, sklo, kov či dřevo. Souvislost s vlastní osobou ve své tvorbě autorka stvrzuje i názvem výstavy “Moje”.

Blíže nám tvorbu obou autorek představí při vernisáži PhDr. Alena Podzemná a čeká nás i zasněný písňový koktejl hudebníka Radka Koutného. Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury.